Wiadomości Branżowe

Tradycyjna wygoda nowoczesnego fotela

Tradycyjna wygoda nowoczesnego fotela Podczas planowania aranżacji wnętrza należy wziąć pod uwagę wymagania wszystkich członków rodziny. Najlepiej wspólnie zdecydować o kolorze ścian, wielkości kanapy czy

Tradycyjna wygoda nowoczesnego fotela

Podczas planowania aranżacji wnętrza należy wziąć pod uwagę wymagania wszystkich członków rodziny. Najlepiej wspólnie zdecydować o kolorze ścian, wielkości kanapy czy kształcie stołu. Jednak przy wyborze fotela nie trzeba za wszelką cenę dążyć do kompromisu. To jedna z niewielu sytuacji, w której możemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu i egoizmu.


Fotel w nowoczesnym designie

Fotel kojarzył się dotychczas z tradycyjną formą i stonowanymi kolorami. Obecnie jednak szeroka gama różnorodnych modeli tego typu sprawia, że przy projektowaniu wnętrza możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Zauważalny jest trend, w którym dominuje prosta forma, podkreślająca walory estetyczne mebla. Do nowoczesnych, otwartych przestrzeni zaleca się obszerne siedziska o nieskomplikowanych i geometrycznych kształtach. Fotele o wyglądzie bryły nie wymagają dodatków, jak w przypadku modela Close (Moma Design). Aby nadać pomieszczeniu wyrazistości można postawić na odważny kolor tapicerki, np. intensywną czerwień. Dla tych, którzy cenią ciepło, przytulną atmosferę i mają słabość do stylu retro, istnieje inne rozwiązanie. Do łask powraca bowiem tradycyjny fotel na biegunach. Stanowi on świetny dodatek zarówno do słonecznego salonu, jak i zacisznego kąta w gabinecie. Jego współczesną wersję wyróżnia zastosowanie przyjaznej w dotyku tapicerki (kolekcja foteli bujanych marki Fameg).

Wygoda to podstawa

Oprócz stylistyki siedziska niezwykle istotne są jego walory funkcjonalne. Dla osób, które najlepiej czują się z kubkiem gorącej herbaty w dłoni przed kominkiem, najlepszym rozwiązaniem będą przyjemne w dotyku tkaniny i obszerne poduszki. Takie połączenie znajdziemy w fotelu Barletta marki Moma Design. Dla fanów wygodnego przesiadywania przed telewizorem, którzy dodatkowo cenią minimalizm trafionym wyborem będzie fotel Eldorado marki Pyka. Jego nowoczesną budowę docenią również fani przekąsek – szerokie, funkcjonalne podłokietniki z powodzeniem zastąpią podręczny stolik. Miłośnicy długiego, wieczornego czytania powinni zwrócić uwagę na to, czy siedzisko zapewnia właściwe ułożenie ciała. Zadbali o to projektanci siedziska Holiday (Mirjan Meble), którego opływowy kształt umożliwi relaks niczym na kozetce. Taki fotel będzie również doskonałym uzupełnieniem każdego nowoczesnego wnętrza.

Wymienione wyżej modele oraz całe kolekcje wspomnianych marek meblowych można obejrzeć na stronie www.kelman.pl.

hastagi na stronie:

#fotel design #piękne wygodny fotel nowoczesny

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy