Piękne ciało Poradnik Wygląd

Piękne stopy

Czy podobają Ci się stopy dziecka? Są one chyba ideałem pięknej stopy. Niestety, dorosły człowiek może mieć ze stopami wiele problemów. Przede wszystkim, nie są

Czy podobają Ci się stopy dziecka? Są one chyba ideałem pięknej stopy. Niestety, dorosły człowiek może mieć ze stopami wiele problemów. Przede wszystkim, nie są one już tak delikatne. Skóra u dorosłego człowieka jest o wiele grubsza niż u malucha.

foot.png

Kolejną różnicą są pięty. Dziecko ma miękkie i różowe pięty, dorosły człowiek często ma pięty suche, czasami popękane, nieraz żółte czy szarawe. Tworzy się na nich gruba warstwa, której powinniśmy się pozbywać.

Dlaczego tak się dzieje? Dorośli i dzieci wiele chodzą. Jednak skóra u dorosłych nie ma takich właściwości, jakie ma skóra u dziecka. Nie potrafi się tak łatwo regenerować, szybciej staje się przesuszona. Poza tym, czasami źle dobrane buty potęgują problem.

Co zatem robić i jak dbać o stopy, aby były piękne i zdrowe? Pamiętaj o pumeksie. Trzeba pozbywać się co jakiś czas martwej skóry, i to nie tylko z pięt, ale i z palców, jeśli tam także tworzy się niepotrzebna warstwa.

Oprócz usuwania martwego naskórka, pamiętaj o odpowiednim nawilżaniu stóp. Powinnaś stosować kremy do stóp, a nawet bardziej tłuste czy nawilżające, w zależności od potrzeb, do pięt.

hastagi na stronie:

#żółte pięty #żółte stopy #piekne stopy #zolte stopy #zolte piety #Zółte stopy #jak pozbyć się żółtych pięt #stopy #sposób na żółte pięty #jak się pozbyć żółtych pięt

A to już wiesz?  Wystarczy go tylko podgrzać i jest gotowy do jedzenia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy