Czy typowy mieszkaniec naszego kraju ocenia po wyglądzie?

Czy Polacy zwracają szczególną uwagę na wygląd? Mówi się, że w naszym kraju łatwiej dostać pracę będąc osobą atrakcyjną, ładną, zgrabną. Powszechnie uważa się, że ludzie zwykli, a nie rzucający się w oczy jako przystojni i ładni mają ciężej.

Może rzeczywiście jest wielu sławnych ludzi, na których kiedy patrzymy to możemy donieść wrażenie, że cieszą się popularnością tylko ze względu a swoją aparycję. Od razu na myśl przychodzi nam Doda, Katarzyna Cichopek, Paweł Małaszyński itd. Jednak, czy Polacy, a zwłaszcza Polki szanują i lubią ludzi przede wszystkim ładnych, a nie sympatycznych, zasłużonych dla Polski? Przyjrzyjmy się bliżej temu stereotypowi.

Na kogo przez ostatnie 5 lat każdej zimy patrzy cała Polska? Czy przypadkiem nie na Adama Małysza? Czy jest to typ przystojniaka z amerykańskich filmów? Czy może mężczyzna drobnej postury? Pokochaliśmy go za sukcesy, jakie odnosił, ale od momentu, kiedy dobra passa się skończyła i Adam skacze raz lepiej, raz gorzej, a raz… beznadziejnie kibice go nie opuszczają.

Narodowym bohaterem stał się także trener polskich siatkarzy, mały niepozorny Włoch cieszy się wielkim uznaniem i szacunkiem w naszej ojczyźnie. Wynika z tego, że uznanie ludzi w naszym kraju zdobywa się nie ze względu na to jak się dana osoba prezentuje i jak wygląda, ale na to, jakie ma zasługi dla Polaków i jak bardzo stara się przynieść nam odrobinę radości, bo przecież Adam Małysz ciągle cieszy się wielkim poważaniem, choć już nie stoi na najwyższym podium.
Werka

Authors
Tags , ,

Related posts

Top