Wiadomości Branżowe

„Żyj smacznie i zdrowo” – podsumowanie IV edycji programu

„Żyj smacznie i zdrowo” – podsumowanie IV edycji programu
Dobiega końca IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Na przełomie maja i czerwca rozdaliśmy cenne nagrody szkołom, które zwyciężyły w naszym konkursie. Wygrane klasy wzięły też udział w lekcji i quizie z dietetykiem, a na koniec – ćwiczyli układy choreograficzne z gwiazdami programu telewizyjnego You Can Dance. Wszystkie edycje programu zaangażowały ponad pół miliona osób!We wrześniu 2013 roku ruszyła IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo”, skierowanego do gimnazjalistów. Misją projektu jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania. Dzięki programowi gimnazjaliści dowiadują się o racjonalnym żywieniu, technikach kulinarnych i ekologii.W ramach akcji nauczyciele otrzymali bezpłatne zestawy dydaktyczne, dzięki którym przeprowadzili zajęcia o zdrowym odżywianiu. Zachęceni takimi lekcjami uczniowie mogli wziąć udział w konkursie i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Wystarczyło przygotować pracę z wybranej kategorii: film, plakat lub wydarzenie społeczne.Z całej Polski napłynęło do organizatora

Dobiega końca IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Na przełomie maja i czerwca rozdaliśmy cenne nagrody szkołom, które zwyciężyły w naszym konkursie. Wygrane klasy wzięły też udział w lekcji i quizie z dietetykiem, a na koniec – ćwiczyli układy choreograficzne z gwiazdami programu telewizyjnego You Can Dance. Wszystkie edycje programu zaangażowały ponad pół miliona osób!

We wrześniu 2013 roku ruszyła IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo”, skierowanego do gimnazjalistów. Misją projektu jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania. Dzięki programowi gimnazjaliści dowiadują się o racjonalnym żywieniu, technikach kulinarnych i ekologii.

W ramach akcji nauczyciele otrzymali bezpłatne zestawy dydaktyczne, dzięki którym przeprowadzili zajęcia o zdrowym odżywianiu. Zachęceni takimi lekcjami uczniowie mogli wziąć udział w konkursie i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Wystarczyło przygotować pracę z wybranej kategorii: film, plakat lub wydarzenie społeczne.

Z całej Polski napłynęło do organizatora ponad 1.800 prac konkursowych. W wydarzeniach społecznych zorganizowanych na potrzeby konkursu wzięło udział ponad 60.000 osób. Uczniowie przeprowadzili między innymi zajęcia edukacyjne, warsztaty kulinarne, konkursy z wiedzy o zdrowym odżywianiu, a nawet happeningi.

Nagrody trafiły aż do 60 klas z całej Polski. Do wygrania było 30 interaktywnych zestawów (rzutnik, tablica, statyw) o wartości 7.000 zł, 30 laptopów oraz 3 zestawy upominków od Banków Żywności – partnera społecznego programu „Żyj smacznie i zdrowo”.

Oficjalne wręczenia nagród, podczas których przeprowadzone zostały lekcje pokazowe z użyciem tablicy interaktywnej, spotkania z dietetykiem oraz warsztaty taneczne z gwiazdami You Can Dance, odbyły się na przełomie maja i czerwca w siedzibach zwycięskich szkół. Na wydarzenie przybyli również przedstawiciele władz lokalnych, instytucji edukacyjnych oraz dziennikarze.

Do IV edycji programu zgłosiło się prawie 4.000 nauczycieli szkół gimnazjalnych, którzy wyedukowali ok. 100.000 uczniów z 2.800 szkół. W całej Polsce w realizację „Żyj smacznie i zdrowo” zaangażowanych zostało 38% szkół gimnazjalnych. Wszystkie edycje programu zaangażowały ponad pół miliona osób!

A to już wiesz?  O czym dzisiaj marzy Polka?


dostarczył infoWire.pl

Źródło Winiary.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy