Piękny makijaż Poradnik

Niech róż działa na Twoją korzyść

Niech róż działa na Twoją korzyść
Makijaż jest po to, by pomóc nam zamaskować niedoskonałości naszej urody, ale też by uwydatnić to, co w niej szczególne i najpiękniejsze. Wiele z nas

Makijaż jest po to, by pomóc nam zamaskować niedoskonałości naszej urody, ale też by uwydatnić to, co w niej szczególne i najpiękniejsze. Wiele z nas używa różu, ale czy zawsze robi to na swoją korzyść, czy przypadkiem robiąc to nieumiejętnie nie szkodzimy same sobie? Oto kilka porad, dla każdego rodzaju twarzy.

Twarz trójkątna – w tym wypadku trzeba skrócić podbródek oraz poszerzyć dolną część twarzy przy jednoczesnym zwężeniu jej górnej części. Aby tak uczynić należy podbródek cieniować różem od spodu, przez co stanie się on mniej szpiczasty. Następnie delikatnie zaznaczyć łuk od środka czoła poprzez skronie aż do kości policzkowych.

Twarz owalna- ten kształt twarzy nie potrzebuje żadnej korekty, można jedynie podkreślić jego naturalne piękno. Różem należy pociągnij tylko i wyłącznie kości policzkowe, malując nim za pomocą pędzelka kształt fasolki.

Twarz prostokątna – wymaga optycznego zaokrąglenia. Różem przyciemnij boki czoła oraz wystające części szczęk decydujące o jej kwadratowym zarysie. Kosmetykiem maluj trójkąty zmniejszające optycznie te części twarzy. Kości policzkowe akcentuj niemal poziomymi pociągnięciami pędzla.

Twarz okrągła – zadaniem różu jest przede wszystkim wyszczuplenie jej. Przyciemniamy nim, więc całe boki twarzy – skronie oraz brzegi policzków. W tych miejscach kosmetyk nakładamy w małych ilościach, by nie odcinał się ostro od koloru skóry. Kości policzkowe podkreślamy skośnymi pociągnięciami.
Werka

A to już wiesz?  Czy seks po porodzie może być udany?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy