Poradnik Wiadomości Branżowe

Męty oczne podczas patrzenia na śnieg

Zima to okres, gdy okuliści często diagnozują zmiany zwyrodnieniowe w oku. Nitki, czarne plamki, latające muszki przed oczami, które przesuwają się wraz z ruchami gałki ocznej, najczęściej zauważane są przez pacjentów podczas patrzenia na jasne powierzchnie takie jak śnieg.Pojawienie się mętów ocznych widzianych jako dziwne kształty w polu widzenia świadczy o

Teaser

Zima to okres, gdy okuliści często diagnozują zmiany zwyrodnieniowe w oku. Nitki, czarne plamki, latające muszki przed oczami, które przesuwają się wraz z ruchami gałki ocznej, najczęściej zauważane są przez pacjentów podczas patrzenia na jasne powierzchnie takie jak śnieg.

Pojawienie się mętów ocznych widzianych jako dziwne kształty w polu widzenia świadczy o wystąpieniu dolegliwości lub poważniejszej choroby okulistycznej.  – „Męty oczne to zlepione włókna kolagenowe, które zaburzają przezierność ciała szklistego oka. Za procesy zwyrodnieniowe, które je powodują odpowiedzialne są m.in. wolne rodniki.” – tłumaczy dr Maciej Osęka, Prezes nowoczesnej firmy okulistycznej Ofta sp. z o.o.

Męty w oku

Na wystąpienie mętów ocznych najbardziej podatne są osoby powyżej 40. roku życia oraz seniorzy, pacjenci z wysoką krótkowzrocznością oraz osoby cierpiące na zaćmę bądź jaskrę.

W przypadku stwierdzenia mętów ocznych przez okulistę lub występowania uporczywych objawów typu plamki i nitki przed oczami, warto stosować preparaty ze składnikami hamującymi zmiany zwyrodnieniowe w obrębie ciała szklistego oka.

Vitroft – pomoc dla ciała szklistego oka

– „Korzystne działanie mają substancje antyoksydacyjne, które unieszkodliwiają wolne rodniki w środowisku wodnym (np. kwas askorbinowy) oraz substancje hamujące glikację włókien kolagenu (L-lizyna, procyjanidyna). Składniki te zawiera preparat Vitroft polecany dla poprawy jakości widzenia i zahamowania mętów ocznych.” – mówi dr Maciej Osęka, Prezes Ofta sp. z o.o.

Suplement diety wpływający korzystnie na przezierność ciała szklistego oka Vitroft dostępny jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Rehabilitacja neurologiczna dla dzieci – kiedy należy o niej pomyśleć?

< 234990" >

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy